Rukometašima Rugvice iznenađujuća pobjeda u Čakovcu

Rugvica je Čakovec porazila s 32:29
332126437_571359708372205_8139084350917326313_n

Nakon dva poraza na startu drugog dijela prvenstva rukometaši Rugvice bez prevelikih očekivanja otišli su put Čakovca, gdje su kreirali iznenađenje kola, jer su kod istoimenog petoplasiranog domaćina došli do izuzetno vrijednih bodova kojima su uvelike povećali šanse za ostanak. Rugvičani i dalje sve drže u svojim rukama, a žele li što prije zakoračiti u nešto mirnije vode bit će potrebno ponavljati izdanja iz Čakovca, gdje je momčad pokazala kako je netreba unaprijed otpisivati. Konačnih 29:32 najbolje opisuje izreku “kako se na muci poznaju junaci”.

Na vrućem i pomalo nezgodnom terenu, Rugvičani su hrabrom i požrtvovnom igrom došli do pobjede. Nakon što su u prvom poluvremenu većim dijelom bili u minimalnim rezultatskom zaostatku, u drugih trideset minuta Rugvičani su bili ti koji su diktirali kretanje rezultata. Nakon što su u 40. minuti golom Momčila Filipovića poveli (17:18), prednost više nisu ispuštali. Štoviše, u nekoliko navrata imali su i +4, što domaći rukometaši nisu uspjeli dostići.

Prvi strijelac Rugvice bio je Tian Borovec s 9 golova, Martin Krizmanić je postigao šest, a Roko Grbeša pet golova.