Nakon Kupa uspješne i u prvenstvu

Rukometašice Dugog Sela ’55 još jednom bolje od Osječanki. Matea Katanec: Na kraju smo morale spašavati pobjedu

428366513_1173231933893956_1415328719538767893_n

Nakon što su u srijedu u lutriji sedmeraca slavile protiv Osijeka izborivši četvrtfinale Kupa, rukometašice Dugog Sela ’55 slavile su i u drugom međusobnom susretu. Ovoga puta igralo se za bodove. Bila je to preslika dugoselske utakmice, koja je i ovoga puta otišla na stranu igračica trenera Nenada Plašića koje su slavile s 26:25.

-Na kraju smo se dovele malo u paniku i morale smo spašavati pobjedu, ali smo uspjele i čestitam svim svojim suigračicama- poručila je rukometašica Dugog Sela ’55 Mate Katanec.

Dugoselke su od 12. minute konstantno bili u vodstvu. Najveću prednost od +5 imale su u tri navrata (16:21,17:22, 19:24). I kada se činilo kako će rutinski utakmicu privesti kraju, Dugoselske rukometašice promašuju nekoliko otvorenih šuteva što domaća ekipa koristi za smanjenje rezultata na konačnih 26:25.

-Zasluženo pobijedili. Istina, na kraju smo spašavali bodove jer smo promašili previše čistih situacija, naročito u jednom dijelu drugog poluvremena. Čestitao bi svojim curama na upornosti i na tome da nisu pokleknule uz sve te greške i lošije situacije- kazao je nakon utakmice trener dugoselskih rukometašica Nenad Plašić.

Prvi strijelac Dugog Sela bila je Josipa Bebek sa sedam zgoditaka, pet je pridodala Petra Dičak, a četiri Anja Vida Lukšić, dok je standardno dobra s 14 obrana bila vratarka Mara Plašić.

U sljedećem 17. kolu rukometašice Dugog Sela ’55 su slobodne, dok se na parket vraćaju tek 9. ožujka kada gostuju u Koprivnici kod Podravka Vegete.