Osvojen 32. naslov prvaka Hrvatske

Rukometaši Zagreba nastavili dominaciju

Nakon što su proteklog vikenda po 30. put osvojili Kup Hrvatske, rukometaši Zagreba u četvrtak su zaključili priču i u prvenstvu
Zagreb: RK Zagreb svladao NEXE i osvojio Prvenstvo Hrvatske Matija Habljak/PIXSELL

Rukometaši Zagreba novi su stari prvaci Hrvatske. Do 32. naslova prvaka države stigli su nakon što su i po treći put ove sezone svladali našički Nexe. Pred nešto više od 700 gledatelja Zagrebaši su slavili s 37:23 (19:8).

Domaći rukometaši otvorili su utakmicu sa 6-0 naznačivši u kojem će smjeru ići susret. Nakon 15 minuta igre bilo je 12-4, a na poluvremenu velikih 19-8. Nakon 40. minuta bilo je +14 (27-13), a na koncu je završilo 37-23.

Zagreb su do uvjerljive pobjede predvodili Miloš Kos, Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov s po šest golova, dok je Matej Mandić sakupio 12 obrana. Kod Nexe najefikasniji su bili Predrag Vejin sa šest, Luka Moslavac s pet golova i Manuel Štrlek s četiri gola.