Rukometaši Gorice dohvatili bod na „vrućem“ gostovanju u Rudama

Osokoljeni pobjedom protiv Varaždina 1930, rukometaši Gorice zaputili su se na neugodno gostovanje u Rude, kod još jedne momčadi s kojom će voditi borbu za ostanak u Premijer ligi, Rudara. Susret županijskih klubova završio je podjelom bodova, 25:25, a nakon šezdeset odrađenih minuta zadovoljniji mogu biti gosti iz Velike Gorice koji su u posljednjih jedanaest minuta ušli sa zaostatkom od pet zgoditaka (23:18).

Velikom borbenošću u obrani koja je kao i u susretu protiv Varaždinaca bila sjajna, te smirenošću u napadu igrači Andrije Nikolića uspjeli su u završnici susreta stići do velikog boda, prvog ovosezonskog osvojenog na gostujućim terenima. Tri boda iz posljednja dva susreta veliki su podstrek u daljnjoj borbi za ostanak, a ono što posebno raduje sve je bolja igra koja ulijeva nadu i optimizam pred Ligu za ostanak.

Najistaknutiji pojedinac u redovima Rudara bio je Dominik Trčak s devet zgoditaka, dok je jedan više za Goricu postigao Davor Ćavar koji je bio nepogrešiv s linije sedam metara, gdje je uspješno realizirao svih sedam sedmeraca.