Rukometaši Gorice bez Lige za prvaka

Rukometaši Gorice nisu uspjeli na gostovanju u Sesvetama doći do pobjede i plasmana u Ligu za prvaka
DSC_1198

Rukometaši Gorice nisu uspjeli na gostovanju u Sesvetama doći do pobjede i plasmana u Ligu za prvaka. Izuzetno zanimljivih i izjednačenih šezdeset minuta završilo je bez pobjednika rezultatom 24:24. Domaćini su bodom potvrdili Ligu za prvaka, dok su Goričani ostali u čekaonici jer im je za plasman među šest najbolji bila potrebna pobjeda.

Bila je to većim dijelom izjednačena utakmica u kojoj su domaći rukometaši ključan korak prema pobjedi napravili od 35. do 48. minute u kojoj su serijom 5:1 stekli vodstvo od 20:16. Pokušali su se Goričani vratiti u preostalom vremenu, te su na četiri minute prije kraja golom Novaka stigli na -1 (22:21), no u preostalom vremenu jednostavno nije išlo, da bi Novak sa zvukom sirene pogodio za izjednačenje.

U domaćoj momčadi devet pogodaka postigao je Karpo Sirotić, pri čemu je realizirao i posljednja četiri sedmerca za domaću momčad. Kod Gorice kapetan Hrvoje Ceković susret je završio sa šest pogodaka iz šest šuteva, dok je vratar Tomislav Sladoljev obranio 14 lopti.