Rudeš zadržao nadu za ulazak u 1. HNL, Sesvete ispale

Ovom pobjedom Rudeš se primaknuo vodećem Varaždinu na bod zaostatka i sada se nada kako će mu u nedjelju pomoći Dugopolje koje od 17 sati gostuje kod lidera
Zagreb: Igrači Rudeša nakon neriješenog rezultata s Jarunom nemaju više šanse za ulazak u prvu ligu Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Rudeša zadržali su nadu u plasman u Prvu HNL svladavši u susretu pretposljednjeg, 29. kola Druge lige Sesvete s 3-0 (2-0).

Ovom pobjedom Rudeš se primaknuo vodećem Varaždinu na bod zaostatka i sada se nada kako će mu u nedjelju pomoći Dugopolje koje od 17 sati gostuje kod lidera. Ako Varaždin pobijedi, osigurat će povratak u elitu kolo prije kraja, no ako Dugopolje osvoji bod ili tri, odluka o sudioniku prve lige bit će odgođena za tjedan dana.

Latković je već u trećoj minuti doveo Rudeš u vodstvo, dok su kasnije posao zgotovili Brajković i Bašić. Ovim porazom Sesvete su izgubile izglede za zadržavanje drugoligaškog statusa te su se pridružile Opatiji na putu u treću ligu.

Veliku pobjedu ostvarila je Cibalia kod Solina. Slavili su Vinkovčani 4-2 i možda napravili ključan korak prema ostanku u Drugoj ligi. Po dva pogotka za goste su dali Edis Smajić i Filip Jazvić koji je u zadnja dva ligaška nastupa zabio pet golova.

Jarun je jednostavno, s 3-0, svladao Osijek II na domaćem terenu. Strijelci su bili Ačkar i Raul Florucz u prvom te Kelava u drugom poluvremenu.