Rudeš u nastavku do uvjerljive pobjede protiv Dubrave TK

U 'malom derbiju' 16. kola Druge HNL nogometaši Rudeša su bili uvjerljivi domaćini te su u gradskom sudaru svladali Dubravu Tim Kabel 4-1
Zagreb: Rudeš i Jarun sastali se u drugoligaškom zagrebačkom derbiju Igor Soban/PIXSELL

U ‘malom derbiju’ 16. kola Druge HNL nogometaši Rudeša su bili uvjerljivi domaćini te su u gradskom sudaru svladali Dubravu Tim Kabel 4-1. Time je Rudeš zadržao dva boda minusa za sada vodećim Varaždinom. Između ova dva kluba na ljestvici nalazi se Orijent 1919. Dubrava Tim Kabel čak je i povela kod Rudeša golom Ljubanovića iz jedanaesterca u 23. minuti, ali domaćin je do kraja žestoko uzvratio i zabio četiri gola za uvjerljivo slavlje.

Dugopolje je golom Ćubelića vodilo sve do 88. minute kod Jaruna s 1-0. No, domaćin je ipak izbjegao poraz nakon što je Florucz, igrač na posudbi iz Lokomotive, u završnici pogodio s bijele točke za konačnu podjelu bodova.

U derbiju začelja Solin je pobijedio Kustošiju pred svojim navijačima s 2-1. U 24. i 26. minuti Solin je zabio dva gola (Jurić i Vodanović), dok je za goste tek u nastavku susreta smanjio Jurčec golom iz jedanaesterca.

Istim rezultatom je Opatija nadjačala Cibaliju u nastojanjima da se pomakne s još uvijek posljednje pozicije na ljestvici. Bertoša s bijele točke i Furijan su bili strijelci za Opatiju, a Dogan za klub iz Vinkovaca.

Jako dobro gostujuće izdanje ostvarile su Sesvete koje su golovima Zdunića, Stojanovića i Vujanića pobijedile Osijek II s 3-0.

Podsjetimo kako je u prvom subotnjem ogledu, u derbiju ovog kola, Varaždin kao domaćini svladao Orijent 1919 s 2-1.