Istra 1961 - Rudeš 0-0

Rudeš osvojio prvi bod

Rudeš je s jednim bodom i dalje ostao na začelju ljestvice, a Istra 1961 je ponovno osma, za bod bolja od devetoplasirane Lokomotive
Istra i Rudeš sastali se u 6. kolu SuperSport HNL-a Sasa Miljevic/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici 6. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige momčad zagrebačkog Rudeša odigrala je 0-0 na gostovanju kod Istre 1961 i tako osvojila prvi bod u povratničkoj sezoni među najboljim hrvatskim klubovima.

Momčad Roberta Prosinečkog bolje je započela dvoboj na Drosini. U prvih pola sata Puljani nisu stvorili nijednu situaciju koja bi ostavila bilo kakav dojam opasnosti za gostujućeg vratara Karla Kralja. S druge strane domaći vratar Lovro Majkić imao je pune ruke posla. Latkovićev udarac u 13. minuti je bio snažan, ali Majkiću nije zadao veće probleme, jer je lopta išla ravno u njega.

U 16. minuti je Ivan Tomečak pokušao iz kaznenog prostora, ali je njegov udarac bio slabašan. Potom je došao red na Andreja Lazarova. U 22. minuti je pucao nakon kombinacije s Ivorom Ljubanovićem, ali Majkić se ponovno ispriječio. Dvije minute poslije još snažniji i opasniji udarac Lazarova Majkić je uspio skrenuti u korner. Nakon stanke za osvježenje “probudili” su se domaći nogometaši, a u prvu priliku je došao, tko drugi nego Ante Erceg, ali je njegov udarac u 32. minuti iskosa s desne strane Kralj uspio obraniti. U 38. minuti je Advan Kadušić preciznim ubačajem pronašao Mateja Vuka, no njegov udarac glavom s 12 metara nije bio dovoljno snažan. Kralj je morao intervenirati i na samom kraju poluvremena, kad je svoj udarac okušao Mladen Devetak.

Prva polovica drugog poluvremena donijela je “uspavanku”, bez većih uzbuđenja pred vratima jedne i druge momčadi, da bi se opet igra “rasplamsala” u zadnjih 20 minuta. U 72. minuti Matheus je pripremio udarac za Čuića, ali je to više bilo dodavanje prema Kralju. No, u 75. minuti se gostujući vratar morao istaknuti, kad je u situaciji “1 na 1” protiv Ercega izašao kao pobjednik. U 83. minuti je Matheus poslao snažan udarac iz dobre situacije, ali je Kralj još jednom obranio svoju mrežu.

Rudeš se, uglavnom, u drugom poluvremenu branio, čuvao taj nasušno potreban bod i čekao priliku iz prekida ili kontranapada te na kraju uspio u svojoj misiji.