Rijeka u pola sata slomila otpor Lokomotive

U jedinom subotnjem susretu 29. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin uvjerljivo svladala Lokomotivu s 3-0
Rijeka i Lokomotiva sastali se u 29. kolu HT Prve lige Goran Kovacic/PIXSELL

U jedinom subotnjem susretu 29. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin uvjerljivo svladala Lokomotivu s 3-0. Domaći su sve dvojbe oko konačnog ishoda riješili u prvih pola sata kada su postigli sva tri gola, prvoga Murić (10), a drugog i trećeg Kulenović (12, 31).

Rijeka je povela u 10. minuti nakon poigravanja gostujuće obrane koju je iskoristio Menalo otevši loptu. Papadopoulos je klizećim startom pokušao ispraviti pogrešku, no lopta je samo pala na nogu Murića koji je s 10 metara zatresao mrežu.

Dvije minute potom već je bilo 2-0, Andrijašević je proigrao Čerina na lijevom boku, uslijedilo je precizno proigravanje za Kulenovića kojemu nije bilo teško povećati prednost svoje momčadi. Kulenović je u 31. minuti još jednom bio strijelac, ovoga puta je ostao neometan na pet metara od vrata nakon dodavanja Murića.

Četvrta Rijeka sada ima 48 bodova, samo jedan manje od treće Gorice, a pet više uz utakmicu više od petog Hajduka.