Rijeka slavila na Maksimiru kod Dinama

U zaostaloj utakmici 6. kola Prve HNL igranoj u utorak Rijeka je kao gost u Maksimiru svladala Dinamo s 2:0
Dinamo i Rijeka sastali se u zaostalom 6. kolu HT Prve lige Igor Kralj/PIXSELL

U zaostaloj utakmici 6. kola Prve HNL igranoj u utorak Rijeka je kao gost u Maksimiru svladala Dinamo s 2:0. Strijelci za goste bili su Lončar (66) i Andrijašević (70).

Nakon ravnopravnog i prilikama siromašnog prvog poluvremena, nastavak je donio mnogo uzbuđenja. Prvi je priliku za vodstvo imao Dinamo kada je sudac Strukan nakon prekršaja Štefulja na Kastratiju u kaznenom prostoru Rijeke dosudio 11-erac za Dinamo. No, prilično mlak prizemni udarac Petkovića Nevistić je uspio obraniti.

Riječani su znali kazniti taj Dinamov promašaj, u 66. minuti Menalo je uspio dohvatiti jedno dubinsko proigravanje, pobjeći Moharramiju i povratnom loptom poslužiti natrčalog Lončara koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Livakovića.

Gosti su ubrzo udvostručili prednost, Galović je izbacio Lončara na lijevom krilu, uslijedilo je lijepo proigravanje za Andrijaševića koji je snažnim udarcem zakucao loptu pod gredu nemoćnog vratara domaćih.