Rijeka - Lokomotiva 2-1

Rijeka preokrenula Lokomotivu za treću pobjedu

Lokomotiva je povela golom Bubanje, no Pašalić i Djouahra osigurali su pobjedu domaćoj momčadi
Rijeka: 1. kolo SuperSport HNL-a, HNK Rijeka – NK Rudeš Goran Kovacic/PIXSELL

U susretu 5. kola SuperSport HNL-a Rijeka je kao domaćin na Rujevici svladala Lokomotivu s 2-1. Goste je u vodstvo doveo Vladan Bubanja (5), a Rijeka je preokrenula preko Marca Pašalića (38) i Naisa Djouahre (78).

Jedini udarac u okvir gola Lokomotive donio joj je i vodstvo, Milićević je u 5. minuti ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a stoper Bubanja je pravodobno utrčao u kazneni prostor te s osam metara proslijedio loptu u mrežu. Do poravnanja je Rijeka stigla još jednim spektakularnim pogotkom Pašalića, on se izborio za malo prostora na 18 metara od vrata i zatim udarcem iz okreta pogodio neobranjivo, lopta se od grede odbila iza gol-linije.

Pobjedu domaćima osigurao je Djouahra solo-akcijom u 78. minuti. On je prihvatio loptu uz aut-liniju na 40-ak metara od suparničkog gola, krenuo u slalom sve do ruba kaznenog prostora, a onda prizemnim udarcem svladao Čavlinu.