Rijeka na Maksimiru izbacila Dinamo, Krznar nikad bliže otkazu

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa
Dinamo i Rijeka sastali se u četvrtfinalu hrvatskog nogometnog kupa Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa svladavši kao gosti u četvrtfinalu na Maksimiru branitelja naslova Dinamo s 3-1. Riječani su veliku prednost ostvarili “blitzkriegom” od 27. do 30. minute kada su mrežu domaćih tresli Jorge Obregon i Josip Drmić, a u nastavku je za Dinamo smanjio Marko Tolić u 73. minuti, da bi Robert Murić u sedmoj minuti nadoknade pogodio praznu mrežu za potvrdu prolaska.

Gosti s Kvarnera kaznili su previsoko postavljenu domaću obranu i poentirali iz brzih protunapada. U 27. minuti Ampem je prihvatio loptu na desnoj strani riječkog napada, poslao odličnu dijagonalu za Obregona koji se lakoćom riješio Šutala i prizemnim udarcem s 12-13 metara pogodio donji lijevi kut Zagorca. Samo tri minute potom previše prostora iza svojih leđa ostavio je Moharrami, pa se po lijevom krilu Rijekina napada sjurio Vukčević i zatim poslao prizemni ubačaj na peterac gdje je najbrže reagirao Drmić i pospremio loptu u mrežu.

Mogao je Dinamo uzvratiti na isti način u drugom poluvremenu. Pritisak domaćih urodio je pogotkom za smanjenje na 1-2 u 73. minuti. Ivanušec je izveo udarac iz kuta, Andrić je prebacio loptu glavom s prve na drugu vratnicu gdje se našao Tolić te je gostujuća obrana ipak kapitulirala. Tri minute nakon izjednačenja Oršić je imao dva “zicera” za poravnanje, no prvo je njegov udarac glavom s dva metra s gol-linije odbio Smolčić, lopta se vratila do Oršića koji je odmah pokušao i nogom, ali je pogodio gredu.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je imao udarac iz kuta, svi igrači su došli u kazneni prostor Rijeke, nakon više odbijanja lopta je došla na nogu Ademiju koji je pucao s pet metara, ali Labrović je bravurozno obranio. Uslijedio je protunapad Rijeke, Murić je krenuo prema praznom golu jer je i Zagorac došao na skok pred gostujuća vrata i iz velike blizine zakucao loptu u prazan gol.