Remi Rijeke i Lokomotive na Rujevici

Rijeka i Lokomotiva susrele se u 29. kolu 1. HNL Goran Kovačić/PIXSELL

Na Rujevici u derbiju 29. kola Prve HNL Rijeka je pred 2.500 gledatelja protiv Lokomotive odigrala 2-2, pa su Rijeka, Hajduk i Lokomotiva unutar dva boda, dok Dinamo uvjerljivo drži prvo mjesto na tablici.

Lokomotiva je povela u 36. minuti, nakon duge lopte Lirim Kastrati je pobjegao i ušao u kazneni prostor, te uspio zabiti. Gosti su u 64. minuti mogli povećati prednost, kada je Uzuni izbio sam pred gol Rijeke, ali je pucao pored gola.

Rijeka uspijeva izjednačiti u 66. minuti. Halilović je izveo korner, Velkovski pucao glavom, lopta se odbila do napadača Srednjoafričke Republike Sterlinga Yatekea, koji je tek ušao u igru, i odmah je poentirao. U 78. minuti preokret domaćina, Smolčić je ubacio na drugu stativu, a Andrijašević glavom pogađa za vodstvo 2-1.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je Lokomotiva 84. minuti iz penala, kojeg je realizirao Fran Karačić, došla do remija 2-2. Prethodno je Capan nepotrebno rukama srušio Uzunija u kaznenom prostoru, a sudac Batinić je uz pomoć VAR-a dosudio kazneni udarac