Remi Istre 1961 i Lokomotive u Puli

U prvom susretu 31. kola Prve HNL Istra 1961 i Lokomotiva su odigrali 1-1
Pula: NK Istra 1961 protiv NK Lokomotiva u 31. kolu Prve HNL Srećko Nemčić/PIXSELL

U prvom susretu 31. kola Prve HNL Istra 1961 i Lokomotiva su odigrali 1-1. Bila je to utakmica od iznimne važnosti za oba sastava. Domaćinu su potrebni bodovi u borbi za prvoligaški spas, dok Lokomotiva lovi drugo mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka. Na koncu je završilo bez pobjednika.

“Lokosi” su poveli već u devetoj minuti golom Lirima Kastratija, no Istra 1961 je izjednačila samo šest minuta kasnije preko Gedeona Guzine. U posljednjim trenucima prvog dijela Puljani su imali odličnu priliku za potpuni preokret, Šime Gržan je izašao sam ispred Ive Grbića, no vratar Lokomotive je sjajno reagirao.

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenje do 69. minute kada su gosti ostali s igračem manje. Fran Karačić je na rubu kaznenog prostora rukama zaustavio Sergia Gonzaleza, a sudac Dario Bel prvo mu je pokazao žuti karton, a nakon pregleda video snimke promijenio je odluku isključivši gostujućeg stopera.

Pet minuta prije kraja susreta Lončar je mogao donijeti važnu pobjedu Istri, ali je Grbić još jednom odlično reagirao.