REKORDERKA MARA BUDIĆ: S nestvarnih 26 obrana povuklo Dugo Selo ’55 do još jedne pobjede

Rukometašice Dugog Sela '55 nastavile su visok prvoligaški let
279637655_683494306201057_348039692628566724_n

U susretu 23. kola Prve lige Dugoselke su na domaćem parketu s 33:27 svladale Trešnjevku. Nakon viđenog može se zaključiti kako je to bila rutinska pobjeda domaćeg sastava.

-Prvih petnaestak minuta to je bila izjednačena utakmica, da bi u prvih desetak utakmica prelomili sve i mirno priveli utakmicu kraju uz brojne rotacije- ističe trener Nenad Plašić.
No, svatko tko je gledao utakmicu podvući će jedno ime, ono Mare Budić koja je susret završila s nevjerojatnih 26 obrana. Posljednjih godina tako velik broj obrana na jednoj utakmici nije zabilježen, a pitanje je hoće li i biti u bližoj budućnosti.

-Ona nam je tijekom cijele sezone veliki vjetar u leđa. Velika većina bodova leži upravo u njezinim obrana. To nam ponekada stvara probleme, jer smo preopušteni u obrani, jer znamo da će ona odraditi svoje- ističe Plašić i osvrće se na njezinu sjajnu izvedbu protiv Trešnjevke.

-Branila je odlično, bila je dominantna od prve minute- kaže nam Plašić, čija je ekipa trenutno na peto mjestu s 28 osvojenih bodova.

-U borbi smo za to peto mjesto, a matematički i za četvrto koje nam bježi dva boda. Kada se sagledaju svi problemi s kojima smo se suočili ove sezone, onda je ovo i više nego dobar rezultat. Štoviše, već sada smo osvojili najviše bodova otkako smo u prvoj ligi- zaključio je trener Dugog Sela ’55 Nenad Plašić.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola u kojima Dugoselke gostuju kod Sesveta, dočekuju Lokomotivu, dok ih u posljednjem kolu očekuje gostovanje u Osijeku.