Preokretom protiv Meštrice, Ban Jelačić osigurao jesensku titulu

Nogometaši vukovinskog Bana Jelačića jesenski su prvaci Prve županijske lige-Istok
DSC_0623

Nogometaši vukovinskog Bana Jelačića jesenski su prvaci Prve županijske lige-Istok. Do toga su cilja došli kolo prije kraja jesenske dionice prvenstva, nakon što su jučer u sjajnoj nogometnoj predstavi s 4:2 svladali Meštricu, koja je u dva navrata imala vodstvo. No, dobro pripremljena domaća momčad u svojim je redovima imala raspoloženog Marka Rusa, koji je s tri pogotka donio preokret i veliko slavlje u Vukovinu.

-Jedna od najboljih nogometnih predstava ove jeseni u Vukovini. Iako se igralo po teškom terenu, prekrivenom blatom i vodom igrao se dobar nogomet- na prvu će trener Bana Jelačića Stiven Žitnik.

Meštrica je povela preko Hanžeka u 11. minuti. Njega nakon deset minuta poništava Sabljak za poravnanje rezultata. Stojčević u 27. minuti ponovno dovodi Meštricu u vodstvo, nakon čega na scenu stupa Marko Rus koji s tri pogotka rješava pitanje pobjednika i donosi jesenski naslov u Vukovinu.
-Cijelu utakmicu bili smo dominantni i bolji, tako da je pobjeda mogla biti i uvjerljivija. Čestitke gostima na velikoj borbenosti i čvrstom otporu, a na kraju čestitke mojim dečkima na jesenskoj tituli, na dobrim igrama tijekom cijele jeseni te na zalaganju i radu na treninzima- rekao nam je Žitnik.

Nogometaši Bana Jelačića odradili su sjajnu jesen, jer u 14 odigranih utakmica ostvarili su 12 pobjeda uz dva remija.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 14. KOLO
NK BAN JELAČIĆ – NK MEŠTRICA 4:2 (3:2)
STRIJELCI: 0-1 Hanžek (11), 1-1 Sabljak (21), 1-2 Stojčević (27), 2-2 Rus (32), 3:2 Rus (41), 4-2 Rus (71)
NK BAN JELAČIĆ: Sakač, Prizmić, Ivanjko, Sabljak, Godinić, Mršić (od 74. Matejčić), Relota, Jambrešić, Miletić (od 87. Jambrečina), Nikić (od 82. Galinsky), Rus (od 85. Matković). TRENER: Stiven Žitnik
NK MEŠTRICA: Mihalinčić, Krajina, Stojčević, Radaš, Drk (od 46. Cundeković), Hanžek, Miličević, Bartolović, Britvec, Skorin, Pazman (od 60. Orečić). TRENER: Mario Skorin