PPD Zagreb u završnici prosuo +6 i ostao bez finala SEHA lige

Zadar: PPD Zagreb izgubio od Vardara i propušta finale SEHA lige Marko Dimić/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira regionalne SEHA lige u Zadru, oni su u polufinalu izgubili od branitelja naslova skopskog Vardara s 29-30 (26-26, 16-13) nakon izvođenja sedmeraca.

Igrači PPD Zagreba bili su na najboljem putu uzvratiti Vardaru za poraze u finalima posljednja dva izdanja SEHA lige, 10 minuta prije kraja vodili su s 24-18, no tada su praktički stali, poglavito u napadu i dopustili suparniku povratak u utakmicu, a pogodak za poravnanje na 26-26 postigao je hrvatski igrač u sastavu Vardara Lovro Jotić tri sekunde prije isteka vremena.

Nakon što je prvi dio prvog poluvremena protekao u ravnopravnoj igri u kojoj niti jedna momčad nije uspjela ostvariti prednost veću od jedan razlike, Zagreb se serijom 5-0 od 17. do 23. minute uspio odvojiti na 13-9. Iako se Vardar uspio primaknuti na 14-13, Zagreb je s dva gola u posljednjoj minuti prije odmora uspio pobjeći na 16-13.

U nastavku je Zagreb uspijevao rutinski održavati prednost između tri i šest pogodaka razlike sve do 10 minuta prije kraja kada je bilo 24-18. Tada se trener Vardara Stevče Alusovski odlučio u napadu zaigrati sa sedam igrača u polju što se pokazalo punim pogotkom jer se skopski sastav serijom 5-0 u potpunosti vratio u igru.

Važan u povratku Vardara u utakmicu bio je i vratar Ristovski koji je odlično “čitao” udarce zagrebaša. Hrstić je minutu i pol prije kraja uspio “provući” loptu iza Ristovskog za vodstvo Zagreba 26-24, no u posljednjoj minuti je prvo Čupić smanjio na 26-25, a nakon što je Ristovski zaustavio mlaki pokušaj Matanovića Jotić je tri sekunde prije isteka vremena uspio pogoditi za 26-26 pa je finalist odlučen izvođenjem sedmeraca. I kod izvođenja sedmeraca briljirao je Ristovski koji je obranio pokušaje Matanovića i Vistoropa, dok su svi igrači Vardara bili precizni.

David Mandić je s osam golova bio najefikasniji kod PPD Zagreba, dok su Christian Dissinger i Timur Dibirov s po šest golova predvodili Vardar.