PPD Zagreb po prvi puta ostao bez završnice SEHA lige

PPD Zagreb večeras je Vardar pobijedio s nedostatnih 25-22
Zagreb: PPD Zagreb i Vardar 1961 u četvrtfinalu SEHA Gazprom lige Igor Kralj/PIXSELL

Prvi put u desetogodišnjoj povijesti rukometne SEHA lige hrvatski prvak PPD Zagreb neće sudjelovati na završnom turniru četiri najbolje momčadi, jer Zagrebaši večeras nisu uspjeli u Sutinskim vrelima nadoknaditi četiri pogotka zaostatk  iz prve utakmice sa skopskim Vardarom. PPD Zagreb večeras je pobijedio s nedostatnih 25-22.

Zagreb je u više navrata pred kraj prvog dijela imao tri gola prednosti, ali je Vardar uspio postići pogodak za -2 u zadnjoj sekundi prvog poluvremena.

Zagrebaši su ostali bez pogotka punih osam minuta u drugom dijelu, što je Vardar iskoristio i poveo s 14-12. Skopska momčad je u zadnjih sedam minuta ušla s jednim golom prednosti (20-21), na što je PPD Zagreb odgovorio serijom 5-0 i poveo s 25-21. Hrvatskom prvaku je u tom trenutku za plasman na Final Four u Zadru trebala pobjeda od pet i više golova razlike, ali je Vardar u svom zadnjem napadu postigao pogodak za konačnih 25-22.

Po četiri pogotka za PPD Zagreb postigli su David Mandić, Sandro Obranović i Csaba Leimeter, a po tri Ivan Čupić, Željko Musa i Zvonimir Srna. Timur Dibirov je s pet pogodaka predvodio strijelce Vardara, a četiri je postigao Jeremy Toto. Vratar Martin Tomovski sakupio je 12 obrana.

Vardar je tako ostao jedina momčad koja će nastupiti na svih deset izdanja Final Foura SEHA lige, a 3. rujna ih u Zadru čeka polufinalni okršaj s bjeloruskim Meškov Brestom. U drugom polufinalu će branitelj prošlogodišnjeg naslova mađarski Telekom Veszprem igrati protiv ukrajinskog Motor Zaporožja.