PPD Zagreb nakon 10 godina srušio Pick Szeged

Trećom pobjedom u zadnja četiri susreta, Zagrebaši su preskočili Vardar na šestom mjestu, koje vodi u daljnje natjecanje
Zagreb: RK PPD Zagreb i SC Pick Szeged u 11. kolu EHF Lige prvaka Marko Lukunic/PIXSELL

U dvoboju 11. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba svladali su u svojoj dvorani mađarski Pick Szeged s 26-24.

PPD Zagreb je svladao velikog favorita Pick Szeged, a tom velikom pobjedom, trećom u zadnja četiri susreta, Zagrebaši su preskočili Vardar na šestom mjestu, koje vodi u daljnje natjecanje.

Hrvatski prvak je odlično započeo susret, početkom utakmice imao je prednost od 8-3, a prvo poluvrijeme je dobio s respektabilnih 14-10. Mađarski sastav se u drugom dijelu približio na svega jedan gol zaostatka,a junak dvoboja bio je Sandro Obranović, koji je u zadnjih sedam minuta dvoboja postigao tri gola.

Obranović je završio sa sedam golova, Ivan Ćupić je dodao šest, a Zvonimir Srna pet pogodaka, dok je kod mađarske momčadi Miguel Martins dao šest, Slovenac Mario Šoštarić pet golova, a Mirko Alilović upisao 7 obrana.