PPD ZAGREB DOTAKNUO DNO: Celje iskoristilo sve slabosti i prikovalo zagrebački sastav za dno

Ima li uopće svjetla na kraju ovog tunela
Zagreb: EHF Liga prvaka u Areni, PPD Zagreb protiv THW Kiel Igor Kralj/PIXSELL

Niti promjena trenera nije pomogla da PPD Zagreb ostvari prvu pobjedu u Ligi prvaka. Sve slabosti u igri zagrebačkog sastava iskoristilo je Celje Pivovarna Laško koje je u Areni Zagreb slavilo s 30:22.

Hrvatski prvak je odlično ušao u susret i nakon osam minuta igre poveo je 5:1. Međutim, Celje je uzvratilo serijom 10-2 i gosti su nakon 20 minuta igre imali +4 (11-7) i do kraja susreta više nisu ispuštali prednost. Četiri pogotka imali su u još dva navrata (14-10, 15-11), no Zagreb je do odmora smanjio na podnošljiva dva gola zaostatka (14-16).

Nažalost, Zagreb se u drugom poluvremenu doslovno raspao. Slovenski prvak je u nastavak susreta ušao serijom 4-0 pobjegavši na velikih 20-14. U 41. minuti bilo je i +7 (22-15), tri minute kasnije osam golova prednosti za Celje (24-16), a vrlo brzo i nedostižnih 25-16. Na koncu je završilo 30-22.

Slovenski sastav su do pobjede predvodili Tilen Kodrin i Gal Marguč sa po sedam golova, Patrik Leban je dodao šest, hrvatski rukometaš Josip Šarac postigao je tri gola, dok je naš Filip Ivić sakupio 13 obrana.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Aleks Vlah s pet i Matej Hrstić s tri gola.