Porazom od Kalinskaje, Martić se oprostila od Miamija

Najbolja hrvatska tenisačica nije uspjela proći prvu prepreku na WTA 1000 turniru u Miamiju
petra martić Hrvatski teniski savez

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić nije uspjela proći prvu prepreku na WTA 1000 turniru u Miamiju, gdje ju je u dvoboju drugog kola pobijedila Ruskinja Ana Kalinskaja s 5-7, 6-2, 7-6 (4) nakon dva sata i 31 minute borbe.

Hrvatska tenisačica je u prvom setu dvoboja s Kalinskajom povela s 3-1, ali je 22-godišnja Ruskinja nanizala tri gema i povela s 4-3. No, u završnici prve dionice, u posljednja tri gema, Kalinskaja je osvojila svega tri poena pa je Petra Martić stekla značajnu rezultatsku, a činilo se i psihološku prednost.

No, Ruskinja je drugi set otvorila vodstvom 3-0 i bila nedodirljiva na servisu. Još jednim ‘breakom’ u osmom gemu Kalinskaja je izborila odlučujući set.

Martić je dvoboj završila s osam dvostrukih pogrešaka i samo tri iskorištene od 10 stvorenih prilika za ‘break’. Iskoristila je samo 40 posto poena na drugom servisu te brojnim pogreškama pomogla svojoj suparnici na putu do jedne od najvećih pobjeda u karijeri.