Poraz Žabnice u Lonjici pomogao Dugom Selu da zasjedne na prvo mjesto

U 8. kolu VNL NS Dugo Selo došlo je do smjene na prvom mjestu jer je Žabnica doživjela prvi poraz u derbiju u Lonjici, a Dugo Selo izborilo pobjedu i preuzelo lidersku poziciju. Vrbovec, Strmec i Rakovec očekivano pobijedili dok jedino u Križu nije bilo pobjednika
veterani 8. kolo

U Lonjici u derbiju 8. kola Lonja je nanijela prvi poraz prvoplasiranoj Žabnici i tako doprinijela Dugom Selo da zasjedne na prvo mjesto. Prvo poluvrijeme proteklo je u borbenoj i ravnopravnoj igri u kojoj obje momčadi nisu iskoristile svoje prigode. Na početku drugog poluvremena u 41. minuti Lonja dolazi u vodstvo. Delić je snažno pucao, vratar Medved obranio, a Mato Vrcić postigao zgoditak iz odbijanca. Epitet junak utakmice pripao je Vrciću koji je u 74. minuti iskoristio pogrešku gostujuće obrane i svojim drugim golom riješio pitanje pobjednika. Mogla je pobjeda Lonjičana bila i uvjerljivija, ali svoje šanse nisu iskoristili Josip Kralj, Igor Delić te Mato Vrcić. Voditelj/trener Damir Horvatinović je tako nastavio pobjednički niz i čvrsto drži 3. mjesto, dok je voditelj Žabnice Robert Belina sportski priznao premoć Lonje.

Dugo Selo je očekivano slavilo pobjedu protiv Dubrave 3:1. Međutim, domaćin je došao do prednosti tek pred kraj prvog poluvremena u 35. minuti zgoditkom Mihaela Barišića. Sve dvojbe riješio je dvostruki strijelac Hrvoje Šarić, u 50. i 60. minuti, koji se tako prometnuo u igrača utakmice. Za Dubravu zgoditak je postigao krajem utakmice u 75. minuti Nenad Raosavac. Dugo Selo je ovom pobjedom preuzelo lidersku poziciju od Žabnice koja je poražena u Lonjici, te je jedina veteranska momčad bez izgubljenog boda. Dugoselčani imaju dva boda prednosti ispred Žabnice i jednu utakmicu manje koju trebaju odigrati.

Vrbovčani su ostvarili očekivanu pobjedu protiv momčadi Rugvice Sava 1976 koja je doputovala u oslabljenom sastavu. Prvo ime susreta bio je Tomislav Pajsar, koji je u tri navrata zatresao gostujuću mrežu, Ivan Spajić je to učinio dva puta i Kristijan Spajić jednom, koji su ujedno bili i najbolji u redovima Vrbovca. Najjaču obranu ima Vrbovec koji sedam kola nije primio zgoditak, a jedina tri gola primili su u 1. kolu od Rakovca.

Utakmica između Zeline i Sloge trebala se odigrati u Svetom Ivanu Zelini, ali je došlo do zamjene domaćinstva zbog potopljenog igrališta vodom pa se utakmica odigrala u Križu. Najprije je Zelina povela rezultatom 2:0 za što je bio zaslužan zelinski golgeter Hil Nokaj, ali je Sloga do završetka prvog poluvremena izjednačila preko Miše Kucelja i Andre Crnogaja. Ivica Vidak je ponovo doveo goste u prednost, a Dalibor Žertuš izjednačio. Zatim su Slogaši preokrenuli rezultat u svoju korist preko Igora Mraovića i Josipa Đereka. Međutim, gosti se ne predaju i u samoj završnici izjednačuju rezultat zgodicima Hila Nokaja i Tomislava Gušteka na 5:5. Kod Sloge istaknuo se igrom Marko Marinić, a kod gostiju trostruki strijelac Hil Nokaj.

Rakovec je ostvario najveću pobjedu kola i to protiv oslabljenih gostiju i fenjeraša Kloštra. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 8:0 za domaćine koji su bili posebice napadački raspoloženi. Rakovčani su u drugom poluvremenu posustali u kojem su i gosti iz Kloštar Ivanića zaigralo angažiranije, ali je domaćin zabilježio pobjedu 11:1. Utakmicu života odigrao peterostruki strijelac Željko Radotović, kao i Ivica Dunaj koji je postigao hat-trick, a po jedan gol zabili su još: Darko Jendriš, Branko Kalinski i Martin Šarić. Za Kloštar počasni gol postigao je Stevo Radojčić iz kaznenog udarca.

Zdravko Nizek se nakon par kola posta u Vezišću ponovo upisao u strijelce. Doveo je u vodstvo Strmec u 9. minuti, a minutu kasnije izjednačio je Kristijan Kucelj. U drugom poluvremenu kvalitetniji gosti iz Bedenice su preuzeli igru i postigli 4 gola za uvjerljivi trijumf. Tri puta je domaća vrata pogodio i najbolji igrač utakmice Dragutin Mahnet te još jednom vrlo dobri Nizek. Zadnji zgoditak na utakmici postigao je u 79. minuti Dražen Petreković za domaćina samo da ublaži poraz 2:5.

Strijelci poslije odigranog 8. kola: 11 Siniša Horvatić (Žabnica), 9, Hil Nokaj (Zelina), 8 Ivica Franjić (Dugo Selo) i Zdravko Nizek (Strmec), 7 Darko Krapec (Dugo Selo), Željko Radotović (Rakovec) i Matija Šinogl (Dubrava), 6 Josip Kralj (Lonja), Ivan Spajić (Vrbovec), Mato Vrcić (Lonja), 5 Mario Badenić (Vrbovec) Hrvoje Lončarić (Žabnica), Tomislav Pajsar i Tin Vitez (Milka Trnina), 4 Antonio Arifović (Vrbovec), Mario Husnjak (Žabnica), Dejan Jeličić (Žabnica), Josip Jularić (Dugo Selo), Darko Krapec (Dugo Selo), Damir Mahnet (Strmec), Hrvoje Šarić (Dugo Selo), Anto Topalović (Lonja), Ivan Turk (Dubrava), Filip Višić, (Dugo Selo), Tomislav Vrabec (Rugvica Sava 1976), Dalibor Žertuš (Sloga) itd.

Poredak: 1. Dugo Selo 21, 2. Žabnica 19, 3. Lonja 18, 4. Vrbovec 16, 5. Strmec 14, 6. Sloga 11, 7. Zelina 8, 8. Rakovec 7, 9. Dubrava 6, 10. Milka Trnina 4, 11. Rugvica Sava 1976 3, 12. Kloštar 0.