Podravka Vegeta se oprostila od Lige prvakinja

Rukometašice Podravka Vegete oprostile su se od natjecanja u Ligi prvakinja nakon što su u obje utakmice osmine finala poražene od Rostova
26092020_podravka_borussia_34-1-scaled RK Podravka

Rukometašice Podravka Vegete oprostile su se od natjecanja u Ligi prvakinja nakon što su u obje utakmice osmine finala poražene od Rostova. Nakon što su u prvom susretu u Koprivnici slavile s 29-20, rukometašice Rostova su u uzvratu bile još uvjerljivije pobijedivši s 42-24 što je rekordna pobjeda Rostova u europskim natjecanjima.

Moćna ruska ekipa nije imala previše problema protiv hrvatskih prvakinja. Već na poluvremenu su domaće igračice vodile s 13 golova razlike (24-11) uz 82 posto realizacije. U nastavku susreta povećale su prednost na konačnih +18.

Rostov su do plasmana u četvrtfinale predvodile Katarina Krpez-Slezak s devet i Milana Taženova sa šest pogodaka, dok su kod Podravke najefikasnije bile Dejana Milosavljević sa sedam, te Lea Franušić s tri gola.