HNK Gorica najzadovoljnija ovakvim raspletom

Pobjeda Varaždina, Šibenik u sve težoj poziciji

Nakon što je Šibenik početkom travnja pobijedio Dinamo s 2-1 izborivši finale hrvatskog Kupa, momčad sa Šubićevca je upisala pet poraza i samo jednu pobjedu potonuvši na začelje ljestvice
Šibenik i Varaždin sastali se u 33. kolu SuperSport HNL-a Dusko Jaramaz/PIXSELL

U prvom susretu 33. kola SuperSport HNL Varaždin je na Šubićevcu pobijedio Šibenik s 2-0, dodatno otežavši poziciju domaćina u borbi za prvoligaški spas. Susret su odlučili golovi Dimitra Mitrovskog u 69. minuti i Frana Brodića u 86. minuti.

Nakon što je Šibenik početkom travnja pobijedio Dinamo s 2-1 izborivši finale hrvatskog Kupa, momčad sa Šubićevca je upisala pet poraza i samo jednu pobjedu potonuvši na začelje ljestvice. S druge strane Varaždin je ovom pobjedom prekinuo niz od šest kola bez slavlja i tako ostao u igri za plasman u Europu.

Domaćin je već u četvrtoj minuti mogao do prednosti, Amer Hiroš se našao u izglednoj situaciji, ali je pogodio vanjski dio stative. Četiri minute kasnije i gosti su opasno zaprijetili. Fran Brodić je proigrao Niku Domjanića koji je izašao sam pred golmana, ali je Lovro Rogić odlično reagirao. Hiroš je u 35. minuti ponovo pogodio okvir gola. Pucao je s ruba kaznenog prostora, ali je lopta završila na prečki. U 53. minuti pucao je i Dario Čanađija, ali je Oliver Zelenika obranio.

Varaždin je u 62. minuti uspio zatresti mrežu domaćina, pogodak je postigao Mitrovski, ali iz zaleđa. No, sedam minuta kasnije nije bilo zaleđa i mladi Makedonac je doveo Varaždin u vodstvo. Nakon lijepe akcije Brodić je pucao po golu, lopta se od stative odbila do Mitrovskog koji je imao lagan posao pogodivši za 1-0.

Šibenik je u 79. minuti bio blizu izjednačenja, Haruki Arai je ubacio iz auta, a Zoran Kvržić pucao, no Zelenika je obranio. Još bolju priliku samo minutu kasnije je imao Josip Knežević, no Zelenika je sjajno reagirao. Međutim, da je lopta i ušla u mrežu provjeravala bi se situacija zbog mogućeg zaleđa.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Brodić pogodivši u 86. minuti za 2-0. Leon Belcar je sjajno ubacio s desne strane, a Rodić pogodio svoj 12. pogodak ove sezone.