Pobjeda NEXE-a u prvom kolu kvalifikacija EHF Europske lige

Rukometaši našičkog NEXE-a pobijedili su poljsku momčad Grupa Azoty Unia iz Tarnowa s 28-23
Našice: Prva četvrtfinalna utakmica SEHA lige, RK Nexe – Veszprem Dubravka Petric/PIXSELL

Rukometaši našičkog NEXE-a pobijedili su poljsku momčad Grupa Azoty Unia iz Tarnowa s 28-23 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za EHF Europsku ligu, koja je odigrana u Našicama, iako su Poljaci formalno bili domaćini. Uzvrat je na rasporedu već sutra, ponovno u Našicama.

NEXE je nakon prvog poluvremena imao velikih 11 pogodaka prednosti (17-6), koju je još i povećao početkom nastavka do najvećih +12 (20-8). No, u sljedećih šest minuta Poljaci su postigli sedam, a Nexe samo jedan pogodak pa je prednost Našičana prepolovljena. Momčad iz Tarnowa je u 57. minuti uspjela smanjiti zaostatak na samo tri pogotka (25-22), ali su Našičani ipak uspjeli doći do pet golova zalihe za uzvratni dvoboj.

Po pet pogodaka za Nexe postigli su Predrag Vejin i Marin Jelinić, a po četiri Halil Jaganjac i Mario Tomić. Strijelce poljske momčadi je sa sedam golova predvodio Ukrajinac Taras Minockij.