Plantić poražen u polufinalu, kući se vraća s broncom

luka plantić Milan Šabić/PIXSELL

Hrvatski boksač Luka Plantić, član BK Salone, osvojio je porazom u polufinalu brončanu medalju za Europskom prvenstvu u Erevanu.

Luka Plantić je meč polufinala protiv Rusa u dresu Srbije Artjoma Agejeva izgubio podijeljenom odlukom sudaca 4-1. Hrvatski boksač je ponovo je zaustavljen kontroverznom i podijeljenom odlukom sudaca kao i lani na Olimpijskim igrama u Tokiju i Svjetskom prvenstvu u Beogradu. Iz protesta je nakon proglašenja sjeo u ringu, iskazujući nezadovoljstvo sudačkim kriterijem koji mu je odnio finale i san o zlatu. Agejev (30) je jedan od sedmorice Rusa koji nose dres Srbije na EP-u u Erevanu, a osvojio je prvu medalju za srpski boks još od 1991. godine.

Za Plantića je europska bronca dosad najveći uspjeh u karijeri nakon što je bio i juniorski prvak Europe i svjetski doprvak.