Petarda Dinama u Varaždinu

U susretu 25. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin s 5:0 ostvarivši šestu uzastopnu ligašku pobjedu
PXL_140321_32164785 Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 25. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin s 5:0 ostvarivši šestu uzastopnu ligašku pobjedu. Golove za Dinamo zabili su Iyayi Atiemwen (8), Josip Mišić (16), Mario Gavranović (25) i Mislav Oršić (70, 78).

Bila je to šesta uzastopna Dinamova ligaška pobjeda, a zanimljivo u niti jednoj Modri nisu primili gol. S druge strane Varaždinu je to bio četvrti poraz u zadnjih šest utakmica. Nakon poraza od Tottenhama, Zoran Mamić je protiv Varaždina na teren poslao “šareni” sastav. U odnosu na londonski ogled poštedu su dobili Ristovski, Ivanušec, Jakić, Petković, Theophile, Leovac i Ademi.

Varaždin je ove sezone znao napravio problema vodećim ekipama, međutim protiv Modrih nije imao izgleda. Sve je bilo gotovo za 25 minuta nakon kojih je Dinamo imao uvjerljivih 3-0. Gosti su poveli u osmoj minuti lijepim golom Atiemwena s ruba kaznenog prostora. U 16. minuti je bilo 2-0. Bila je to brza kontra gostiju koju je sjajnim pogotkom zaključio Mišić. U 25. minuti među strijelce se upisao i Gavranović. Majer je odličnom loptom uposlio Oršića, a on nesebično dodao Gavranoviću kojem nije bilo teško zabiti za 3-0.

Golijadu Modrih”nastavio je Oršić u 70. minuti pogodivši rašlje za 4-0, da bi sedam minuta kasnije pogodio i za 5-0.