Parlov Koštro zauzela 21. mjesto, a Bjeljac 53. na olimpijskom maratonu

Na startu se pojavilo 88 djevojaka
bojana bjeljac Igor Kralj/PIXSELL

Kenijka Peres Jepchirchir osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u maratonu koji je održan u Sapporu, dok je od dvije hrvatske predstavnice Matea Parlov Koštro zauzela 21., a Bojana Bjeljac 53. mjesto.

Na startu se pojavilo 88 djevojaka, staza je bila kružna i trčala su se tri kruga, 22km, 10km i 10km. Bjeljac je s rezultatom 2:27:42 iz Valencije 2019. imala 47. prijavljeni rezultat, a Matea Parlov-Koštro s 2:28:52, također iz Valencije, ali iz 2020. 72. rezultat među 88 djevojaka. Dodajmo kako je olimpijska norma bila je 2:29:30.

Bjeljac je bolje krenula i do polovice staze je bila ispred Parlov Koštro, a obje su bile između 40. i 50. pozicije. No, Matea je u  drugom dijelu utrke bila sjajna. U jednom trenutku probila se do 18. mjesta, a na koncu je završila maraton na 21. mjestu s rezultatom 2:33.18, dok je Bjeljac zauzela 53. mjesto s vremenom 2:39.32.