Oslabljena Lokomotiva porazila Rijeku

Za hrvatskog doprvaka, koji je u prvom kolu doživio težak 0-6 poraz od Dinama, bili su to prvi bodovi ove sezone, dok je Rijeka upisala prvi poraz
Zagreb: Lokomotiva i Rijeka sastali se u 2. kolu HT Prve lige Sanjin Strukić/PIXSELL

U prvom susretu drugog kola Prve HNL oslabljena Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Rijeku s 1-0. Pogodak odluke u 53. minuti zabio je Dino Halilović, a sjajnu partiju pružio je i vratar Lokosa Krunoslav Hendija koji je upisao nekoliko vrhunskih obrana.

Rijeka je dominirala, imala je niz sjajnih prilika, no Lokomotiva je praktički iz jedine prilike osvojila bodove. Nakon dominacije i bolje igre gostiju, Lokomotiva je u povela u 53. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Mario Ćuže je probio lijevu stranu i ubacio na rub peterca, gdje je Dino Halilović glavom u padu sjajno pogodio za 1-0.

Prije početka susreta izvršni direktor Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio je kapetanu Denisu Kolingeru nagradu Lokomotivi za Fair Play momčad protekle sezone.