Oslabljena Gorica dobro parirala PPD Zagrebu

U drugom kolu Paket24 Premijer lige PPD Zagreb je u Kutiji šibica s 33:26 porazio HRK Goricu
Zagreb: Paket24 Premijer liga, 2. kolo, PPD Zagreb – HRK Gorica Goran Stanzl/PIXSELL

Zagreb je nakon teškog okršaja u Ligi prvaka, Goricu dočekao s mlađim snagama, odnosno onima koji su manje igrali do sada. Ivica Obrvan dao je predah Željku Musi, Ivanu Čupić, Davidu Mandiću, Dini Slaviću. I Gorica je to odlično iskoristila prvih 30. minuta.

Nakon uvodnih 1:3, u 17. minuti imali su velikih plus četiri (5:9). Zagrebaši su se ipak probudili i posložili u završnici prvog dijela i na kraju ga dobili s minimalnih 14:13. Drugi dio, Plinari počinju s tri pogotka zaredom, da bi nakon deset minuta igre imali šest razlike. Gorica se silno trudila, ali pravi priključak više nije mogla uhvatiti.

S osam pogodaka Davor Ćavar bio je najbolji strijelac PPD Zagreba. Vrijedi zabilježiti i sedam obrana Mateja Mandića koji je tako debitirao u Paket24 Premijer ligi. U redovima Gorice, najefikasniji Lucian Bura s čak 12 pogodaka.