Osijek svladao Lokomotivu i skočio na drugo mjesto

Momčad Nenada Bjelice upisala je šestu uzastopnu pobjedu nakon dva uvodna poraza
Osijek ugostio Lokomotivu u 8. kolu HT Prve lige Davor Javorović/PIXSELL

U zaostalom susretu osmog kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Lokomotivu s 2-1 probivši se na drugo mjesto ljestvice.

Osijek je poveo u 9. minuti sjajnom golom Marina Pilja iz slobodnog udarca s više od 20 metara. Osječki veznjak je prebacio “živi zid” i poslao loptu u sam desni gornji kut. U 39. minuti Ramon Miérez je povećao prednost domaćina pogodivši iz kaznenog udarca za 2-0.

Osijek je u minutama koje su uslijedile imao nekoliko odličnih prilika za treći pogodak koji bi riješio pitanje pobjednika, no Hendija je spašavao goste, a kada nije uspio on, ispriječila se greda, kao u 52. minuti kada je pucao Erceg. Lokomotiva se vratila u život u 73. minuti kada je Chajia lijepo pogodio s 14 metara. Do kraja susreta gosti su lovili remi, ali nisu uspjeli i momčad Nenada Bjelice je upisala šestu uzastopnu pobjedu nakon dva uvodna poraza.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 23 boda, Osijek je sada drugi sa 19 bodova, dok je Gorica pala na treće mjesto sa 16 bodova. Lokomotiva je ostala na sedam bodova koliko ima Varaždin na posljednjem mjestu.