Osijek siguran protiv Rudeša

Osijek su među posljednjih osam odveli Ivan Fiolić i Ramon Mierez
Zagreb: Rudeš i Osijek sastali se u osmini finala hrvatskog nogometnog kupa Marko Lukunic/PIXSELL

Osijek se pridružio Hajduku u četvrtfinalu, 2-0 gostujućom pobjedom protiv trenutačno drugoplasiranog sastava Druge HNL Rudeša. Osijek su među posljednjih osam odveli Ivan Fiolić i Ramon Mierez.

Oba pogotka za Osječane stigla su nakon ubacivanja Ndockyta s desnog krila. U 55. minuti je na ubačaj Kongoanca pravovremeno utrčao Fiolić i glavom svladao vrlo dobrog domaćeg vratara Kralja, da bi u 71. minuti meta Ndockytovog ubačaja bio Mierez. Pokušaj glavom argentinskog napadača kralj je uspio odbiti, ali samo na nogu Miereza koji iz drugog pokušaja nije pogriješio.

Sutra su na programu dvoboji BSK – Dinamo, Gorica – Mladost Ždralovi, Rudar Labin – Istra 1961 i Varaždin – Lokomotiva, dok će Oriolik i Rijeka svoj susret igrati 13. studenoga.