Osijek porazio Dinamo i približio mu se na samo tri boda

U derbi susretu 12. kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu svladao Dinamo s 2-0
Osijek ugostio Dinamo u 12. kolu HT Prve lige Davor Javorović/PIXSELL

U derbi susretu 12. kola Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu svladao Dinamo s 2-0. Strijelci za Osijek bili su Pilj u 54. i Žaper u 89. minuti utakmice.

Bila je to prilikama vrlo siromašna utakmica. U prvom poluvremenu jedinu opasnu situaciju za suparnička vrata imali su gosti u 40. minuti, no Jakić je iz odlične pozicije sa sedam-osam metara poslao loptu visoko preko grede.

Osijek je poveo iz svog prvog udarca u okvir gola na utakmici u 54. minuti. Igor Silva uspio je probiti desni bok i poslati prizemnu loptu u srce kaznenog prostora. Tamo je Miérez kratko proigrao Pilja, a ovaj je preciznim udarcem sa 12.ak metara pogodio suprotni kut nemoćnog Livakovića.

Najveću priliku za izjednačenje Dinamo je propustio u 77. minuti, nakon što je Ivušić uspio obraniti udarac Ademija s 10-ak metara lopta je pala pred noge Petkovića na dva metra od gola, no njegov pokušaj Škorić je uspio blokirati.

Domaći su pobjedu potvrdili pred sam kraj susreta. Jurčević je u 89. minuti izveo udarac iz kuta koji je preletio Livakovića nakon čega je Žaper na drugoj vratnici s jednog metra uspio glavom zatresti mrežu.

Ovom pobjedom drugi Osijek se primaknuo vodećem Dinamu na tri boda. Dinamo ima 26, a Osijek 23 boda. Treća je Gorica s 19 bodova i dvije utakmice manje od vodećeg dvojca.