OPROŠTAJ OD KUPA: Rukometaši Rugvice naletjeli na pretvrd orah odmah na startu

Premijerligaš iz Ruda, Rudar slavio je u prvom kolu Kupa protiv Rugvice s 26:20
WhatsApp Image 2022-08-23 at 20.54.01

Nikad ranije rukometni klubovi nisu imali prve službene utakmice krajem kolovoza. Odlukom HRS-a, uoči početka nove ligaške sezone igraju se Kup utakmice. Ždrijeb nije bio naklonjen novim prvoligašima, rukometašima Rugvice, koji su odmah na startu naletjeli na jače rangiranog protivnika – premijerligaša iz Ruda, Rudar.

Iako je utakmica prvotno trebala biti odigrana u Rugvici, dogovorom klubova odlučeno je da se igra u Rudama. Rudar nije dozvolio iznenađenje te se plasirao u daljnju fazu natjecanja pobjedom 26:20.

Prvih trideset minuta u potpunosti je pripalo rukometašima Rudara koji su imali vodstvo 17:8. Početne minute nastavka donose mnogo bolju i odlučniju Rugvicu koja iskorištava obrane vratara Smolkovića te serijom 6:1 smanjuju na -4 (18:14). Za nešto više nije bilo snage, no kad se podvuče crta, Rugvičani su s obzirom na to da im je ovo bila prva utakmica uoči nove sezone odigrali u skladu sa svojim mogućnostima. Drugih trideset minuta ono je čemu će se težiti u daljnjoj fazi priprema i slaganju mozaika za skorašnji start Prve lige.

S četiri gola najbolji strijelac kod Rudara bio je Vid Starčević. Kod Rugvice prvi strijelac Tian Borovec s pet zgoditaka, dok je gol manje postigao Ivan Čupić, a valja spomenuti i dobar učinak vratara Mislava Smolkovića.