Riječ trenera nakon turopoljskog derbija

Odjeci derbija. Idrizi (NK Lukavec): Ovo nisu bili uvjeti za igru. Bašić (NK Kurilovec): Kapa do poda mojim dečkima

Utakmica odigrana po izuzetno teškom terenu završila je bez pobjednika - 2:2
DSC_7967

Za nama je trećeligaški turopoljski derbi. U Lukavcu je istoimeni trećeplasirani sastav lige ugostio devetoplasirani Kurilovec. Utakmica odigrana po izuzetno teškom terenu završila je bez pobjednika – 2:2. Kurilovec je poveo golom Stjepana Završkog u 37. minuti, Antun Grozdek golovima u 54. i 58. dovodi Lukavec u kratkotrajno vodstvo, jer već u 59. na semaforu je zasvijetlilo 2:2 nakon lijepog zgoditka Filipa Turkalja.

Za Lukavec je ovo šesta utakmica u nizu bez poraza (4 pobjede i dva remija), no trenera Sinišu Idrizija po završetku susreta najviše su zabrinule ozljede Marka Cimeše i Marijana Grdenića koji su morali biti privremeno zamijenjeni.

-Nama ovaj tereni nikako nije odgovarao. Gosti su i više nego zasluženo osvojili ovaj bod. Mi smo probali, no realizacija nam je veliki problem. Ovo nisu bili uvjeti za igru i na takvom terenu se jako teško snaći. Cijeli je teren bio pod vodom, pogotovo ovaj centralni dio. Zadovoljni smo što smo nastavili pozitivan rezultatski niz, no u samo pola minute ozlijedila su nam se dva igrača, a slijede nam utakmice protiv Lučkog, Gaja Mače i Vrapča- kazao nam je trener Lukavca Siniša Idrizi.

Gostujući trener Stjepan Bašić bio je ponosan na izvedbu svojih igrača.

-Težak, mokar i blatnjav teren nije dozvolio previše od igre. Čekala se pogreška protivnika. U cijeloj toj igri i namjeri žalosno je da glavni akter ove današnje utakmice sudac utječe direktno na rezultat. Sve ostalo bilo je fer i korektno, jer nije bilo većih i pogibeljnijih prekršaja s obzirom na težinu terena. Svaka čast mojim dečkima na htijenju i zalaganju, jer su dali svoj maksimum. Ovo je lokalni derbi i tu uvijek postoji onaj dodatni motiv- rekao nam je nakon utakmice trener Kurilovca Stjepan Bašić.