Odbojkaši Mladosti izborili 2. pretkolo, odbojkašice ispale

U drugom pretkolu Lige prvaka Mladost će igrati protiv češke ekipe ČEZ Karlovarsko
Uzvratna utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka, HAOK Mladost – Budvanska Rivijera Igor Kralj/PIXSELL

Odbojkaši zagrebačke Mladosti izborili su plasman u 2. pretkolo Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu uvodne runde kvalifikacija pobijedili Budvansku rivijeru s 3-1 (19-25, 25-18, 25-20, 25-22) nadoknadivši poraz od 2-3 iz prve utakmice.

Premda je crnogorski sastav dobio prvi set s 25-19, Mladost je nanizala tri seta okrenuvši rezultat u svoju korist. Mladost su do pobjede predvodili Boris Buša s 22 poena i Ivan Zeljković s 18 poena, dok su Kruno Nikačević i Karlo Jakovac imali po 11 poena. U drugom pretkolu Lige prvaka Mladost će igrati protiv češke ekipe ČEZ Karlovarsko koja je bila bolja od rumunjske ekipe CSM Arcada Galati.

Nažalost, odbojkašice Mladosti nisu uspjele dohvatiti treće pretkolo. Nakon što su u prvom pretkolu nakon velike drame preskočile Gran Canariju, u drugoj rundi kvalifikacija Mladost je izgubila obje utakmice od švicarskog Viteosa. U prvom susretu u Zagrebu prošlog tjedna gošće su slavile s 3-0, dok je u uzvratu u Neuchatelu bilo 3-2 (25-20, 25-17, 19-25, 21-25, 15-10).