NOGOMET: Rudeš poražen u Zmijavcima od Croatije

Pobjedom u Zmijavcima nogometaši Rudeša su mogli skočiti na prvo mjesto Druge HNL, no zagrebački drugoligaš je izgubio taj dvoboj 9. kola, a na vrhu se sada nalazi BSK
Zagreb: PPD Zagreb protiv RK Sesvete u utakmici Prvenstva Hrvatske Bruno Fantulin/PIXSELL

Croatia je svladala Rudeš 1-0 i nanijela mu tek drugi poraz u sezoni. Utakmica je odlučena u završnom dijelu i to u 80. minuti kada je Tomislav Mrkonjić mirno izveo jedanaesterac i pogodio za tri domaća boda.

Na vrh ljestvice je zasjeo BSK koji je na domaćem terenu svladao Dugopolje 2-0. Domaći sastav je poveo golom Čikvara u 27. minuti, ali je BSK na samom kraju prvog dijela ostao s igračem manje (Bernobić). I ne samo da je BSK zadržao prednost, već je u 78. minuti Ilić postavio konačnih 2-0 čime je s prvog mjesta ljestvice svrgnut Jarun.

Dinamo II je s 2-1 svladao Sesvete golovima Rukavine u 7. i Barišića u 60. minuti, dok je za Sesvete tek Mihaljević golom u 82. minuti uljepšao poraz.