Nizu nema kraja, Rugvica u nastavku do slavlja u Koprivnici

16 od 16 skor je rukometaša Rugvice u natjecanju 2. HRL Sjever gdje su Rugvičani uvjerljivo prva momčad lige
275562570_3065299053786688_6508276735581033798_n

16 od 16 skor je rukometaša Rugvice u natjecanju 2. HRL Sjever gdje su Rugvičani uvjerljivo prva momčad lige. Pred prvim pratiteljima Medveščakom imaju 8, a Rudarom II 10 bodova prednosti.

U sinoć odigranoj zaostaloj utakmici, rugvički rukometaši morali su uložiti dosta truda i muke kako bi nastavili taj niz. Koprivnica, im je i ovoga puta kao i jesenas u Rugvici pružili sjajan otpor, kojeg su igrači trenerskog dvojca Vicić-Đigumović slomili tek u drugom dijelu za pobjedu 30:26. Prvih trideset minuta u potpunosti je pripalo domaćim rukometašima koji su u dva navrata imali +5 (11:6,13:8), no do odlaska na odmor Rugvičani su uspjeli uhvatiti priključak i poravnati rezultat (14:14).

Prvo rugvičko vodstvo na utakmici bilo je na otvaranju drugog dijela, kada je iskusni Momčilo Filipović postigao gol za 14:15. Domaćini su uzvratili s dva uzastopna gola za njihovo posljednje vodstvo utakmici. S tri gola u nizu rugvički rukometaši odlaze na +2, da bi na isteku 40. minute golom raspoloženog Nikole Ivankovića semafor pokazivao 17:22.

Domaći rukometaši u posljednjih deset minuta stižu na samo gol zaostatka (24:25), no daljnje njihove pokušaje zaustavio je Zvonimir Hrka, da bi Nikola Ivanković s dva uzastopna gola donio Rugvici +3 (24:27) i nešto mirniju završnicu, u kojoj nije ugrožena pobjeda.

Najraspoloženiji s 12 golova bio je Nikola Ivanković, po tri su postigli Josip Nedić, Karlo Ježić, Ivan Čupić, Leo Gerenđir Matić i Momčilo Filipović, dva pogotka u pobjedu je ugradio Bojan Bočkaj, a jedan Filip Brkić.