Nikola Ivanković briljirao u pobjedi Hrvatske protiv Mađarske

Uz Ivankovića, u reprezentaciji koju vodi Dugoselac Matej Mišković je i Tian Borovec
CB15687-1068×712 Hrvatski rukometni savez

Hrvatska muška kadetska reprezentacija pobjedom nad Mađarskom 32:28 počela je nastup na trodnevnom turniru u Val d Oisu, jednom od najznačajnijih u ovom uzrastu u svijetu.

Hrvatska je vrlo kvalitetno počela susret. Mađarska se u prvom većem zaostatku našla već nakon desetak minuta igre. Sjajno je u prvom dijelu funkcionirala naša obrana. Ako bi nešto i prošlo pored nje, tu je bio odlični vratar Tin Herceg, te je na poluvremenu Hrvatska vodila 20:15. Mađarska je bila nešto bolja u nastavku. Stalno je prijetila. Nekoliko puta je stizala na minus dva, ali nije uspjela ugroziti hrvatski put do pobjede.

Prvo ime reprezentacije bio je Nikola Ivanković, koji je susret završio s devet golova i osam asistencija. Maksimilijan Molc postigao je sedam, Niko Franković pet.

Hrvatska sutra u 18:00 sati igra protiv Islanda.