Nije moglo bez drame, Cibona imala +16, pa spašavala pobjedu proti Borca

Treća ABA pobjeda Cibone
Zagreb: Susret Cibone i Borca u 5. kolu regionalne ABA lige Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Cibone ostvarili su treću pobjedu u novoj sezoni ABA lige svladavši u KC Dražen Petrović čačanski Borac s 87-85 u prvoj utakmici petog kola.

Iako su gosti na početku dvoboja vodili s 10-2, a u 7. minuti i 15-5, Cibona je do kraja prve četvrtine svela svoj zaostatak na samo -2 (15-17). Uslijedilo je najbolje razdoblje u igri izabranika Josipa Sesara koji su u 29. minuti imali najvećih +16 (64-48). No, već u 34. minuti Borac je došao na samo dva poena zaostatka (68-66), prvenstveno zahvaljujući odličnom Haleu Hunteru.

Iako je Cibona u zadnju minutu ušla sa +7 (83-76), gosti su u napetoj završnici zaprijetili preokretom, a sa zadnjim zvukom sirene Radovan Đoković je promašio šut za produžetak.

Najveće zasluge za treću pobjedu Cibone ima povratnik nakon ozljede Sven Smajlagić koji je ubacio 25 koševa pogodivši šest trica iz osam pokušaja. Odličan je bio Lovro Mazalin sa 17 poena, devet skokova i osam asistencija. Krešimir Radovčić je postigao 15 koševa, a Borna Kapusta je spojio 12 poena i devet asistencija. Goste je s 44 koša i pet asistencija predvodio Hale Hunter.