Neugodan poraz hrvatskih rukometašica

Blijedo izdanje u drugom dijelu, gurnulo Hrvatsku prema porazu
PXL_071021_90069767 Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatske rukometašice u prvom kolu skupine 4 kvalifikacija za EP 2022., u Rijeci su protiv Ukrajine poražene s minimalnih 23:22 i to nakon što su u prvom poluvremenu odigrale vrlo dobro i imale četiri pogotka viška (15:11).

Hrvatice su dobro krenule, posebice u obrani. Ukrajinke su teško pronalazile rješenja protiv naše 6-0 obrane, pa je u šestoj minuti vodstvo naših bilo 4-1, a nakon dvanaest minuta 7-2. U još nekoliko navrata hrvatske rukometašice su imale prednost od četiri gola, da bi u 27. minuti bilo 15-10.

Drugo poluvrijeme počelo je s tri uzastopna pogotka Ukrajine i u 35. minuti gošće su bile na minus jedan (15:14). Naše reprezentativke u napadu nisu imale rješenja, pa je Ukrajina izjednačila u 37. minuti (15-15), a dobro je počela braniti Balogh. Lošu igru naših Ukrajinke su pretvorile u minimalno vodstvo 16:15 u 43. minuti, a tek nakon skoro petnaest minuta Hrvatska je napokon zabila prvi gol.

Uslijedilo je razdoblje kad je Hrvatska morala hvatati prednost Ukrajinki od jednog gola. Tada se iskazala Mičijević s četiri pogotka, a priključile su se i Larissa Kalaus i Paula Posavec. Mogla je Hrvatska na kraju doći do izjednačenja, imala je 20 sekundi za posljednji napad, ali je zbog pogrešnog dodavanja ta prilika propala.

Kod Hrvatske Ćamila Mičijević utakmicu je završila s 8 golova, Paula Posavec zabila je 5, Valentina Blažević je ostala na 4 iz prvog poluvremena, a Larissa Kalaus je dodala 3 gola.
Reprezentaciju Ukrajine predvodila je Irina Glibko sa 6, a Tamara Smbatian i Marina Konovalova zabile su po 4, dok je u drugom poluvremenu odlično branila Balogh.