Propuštena velika prilika

Nakon velike borbe Hrvatska remizirala s Austrijom

U posljednje četiri minute Hrvatska je ušla s tri gola prednosti (28:25), no u preostalom vremenu naši igrači nisu uspjeli više pogodit austrijski gol
Mannheim: Hrvatska protiv Austrije na Europskom rukometnom prvenstvu Uwe Anspach/DPA/PIXSELL/PIXSELL

Nakon veličanstvene pobjede protiv Španjolske, hrvatski rukometaši večeras nisu uspjeli slomiti otpor Austrije te su uzbudljivoj utakmici drugog kola odigrali 28:28. Šteta, jer u posljednje četiri minute ušli smo s tri gola prednosti (28:25), no u preostalom vremenu nismo uspjeli više pogodit austrijski gol.

Sjajno je Hrvatska otvorila utakmicu i povela 5:1, no do 20. minute Austrijanci su vratili utakmicu u egal, da bi ipak do odlaska na odmor Hrvatska ipak stekla dva pogotka viška (14:12). U nastavak susreta Hrvatska kreće golom za 15:12, no u 38. minuti Austrijanci poveli po prvi puta i odveli utakmicu u neizvjesne vode.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi hrvatski rukometaši na krilima sjajne igre Verona Načinovića i dvije velike obrane Mateja Mandića četiri minute prije kraja poveli s 28:25. Drami tu nije bio kraj, jer Austrija s tri uzastopna gola na ulazu u posljednju minutu došla u egal (28:28). Iako je Hrvatska imala posljednji napad i igrača više u posljednjih trideset sekundi, nije uspjela pronaći put do austrijskog gola. Pokušaj Luke Cindrića, obranio je austrijski vratar.

Sjajan je na golu Hrvatske bio Matej Mandić koji je obranio 10 lopti, dok je napadački dobar učinak još jednom sa šest zgoditaka imao Mario Šoštarić (nepogrešiv s linije 7 metara) te Veron Načinović s 5 golova.