Muškarac presreo kamion, glumio da je policajac i tražio novac od vozača
Policijska uprava zagrebačka dovršila je kriminalističko istraživanje nad 43-godišnjim muškarcem kojeg se sumnjiči za neovlašteno obavljanje službene radnje te teške krađe u pokušaju na štetu 44-godišnjaka.
Kako navode u izvješću, osumnjičeni je 27. kolovoza 2025. godine u popodnevnim satima na području zagrebačke Trešnjevke, s ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi i prema prethodnom dogovoru s još jednom zasad nepoznatom osobom, inscenirao lažnu policijsku kontrolu.
Upravljajući osobnim automobilom marke Renault, najprije je pretekao teretni automobil marke Iveco kojim je upravljao 44-godišnji oštećeni, a potom se naglo zaustavio ispred njega, prisilivši ga na zaustavljanje. Nakon što je vozač teretnog vozila stao, 43-godišnjak mu je prišao i lažno se predstavio kao policijski službenik. Pritom mu je pokazao lažnu službenu značku nalik pravoj te ga ispitivao o teretu koji prevozi.
Ubrzo potom sumnja se da je s leđa pristiglo još jedno, zasad nepoznato vozilo iz kojeg je izašao drugi osumnjičeni. On je od 44-godišnjaka zatražio novac. Nakon što su, prema svemu sudeći, zaključili da oštećeni ne prevozi ništa vrijedno njihove pozornosti, obojica su se udaljila s mjesta događaja, svaki svojim vozilom.
Policija je 43-godišnjaka uhitila te ga predala pritvorskom nadzorniku, dok je protiv njega podneseno posebno izvješće nadležnom državnom odvjetništvu.