Mraclin spasio bod u Buni

Susret u Maloj Buni, između domaće Bune i susjednog Mraclina završio je podjelom bodova rezultatom 2:2
WhatsApp Image 2020-03-08 at 20.47.53

Proljetni dio prvenstva nogometaši Mraclina otvorili su gostovanjem u susjednoj Buni. Krajnjim rezultatom 2:2 ne mogu biti zadovoljni, jer nakon pobjede Bana Jelačića u Zvekovcu, zaostatak za klubom iz Vukovine sada je tri boda. Inače, bio je to pravi susjedski derbi, s puno gledatelja, pogotovo onih kojima je srcu prirastao Mraclin.

Prvu priliku Mraclin je imao preko Kolarića koji ubačaj s desne strane poklapa poluvolejem u zraku, no pogađa vratnicu. Domaći u vodstvo dolaze iz prve situacije u 20. minuti. Domaći ubacuju s lijeve strane, Mraclinov vratar i igrač zasmetali su jedan drugome. Vrataru ispada lopta, domaći nabacuju na drugu stranu gdje se nalazi Starčević i pogađa za vodstvo domaćih.

Nakon primljenog pogotka Mraclin pokušava, no bez konkretnosti. U 36. minuti domaći povećavaju vodstvo preko Huđbera. Domaći ubacuju prizemnu loptu u kazneni prostor Mraclina gdje se nalazi Huđber okrenut leđima vratiju. Prilikom primanja lopte domaći napadač rukom udara Skrbina koja pada, u padu izbija loptu domaćem napadaču koji nakon toga pada na njega. Nakon navedenog duela oglasio se sudac Marinčević. I kada su svi očekivali da će pokazati prekršaj u napadu, on vidi suprotno te na nevjericu mraclinskih navijača pokazuje kazneni udarac za domaće. Iz kaznenog udarca Huđber loptu šalje po podu u Marićevu lijevu stranu. Marić ga čita, no udarac je bio prejak. Prije poluvremena Mraclin smanjuje. Sjajan centaršut Skrbin glavom posprema iza domaćeg vratara.

U drugom poluvremenu nogometaši Mraclina krenuli su sa željom da preokrenu rezultat. Zagospodarili su terenom, nizali šansu za šansom, no lopta nikako nije htjela u gol. Nekoliko sjajnih prilika propustili su iskoristiti Kolarić, Augustrić, Kos, udarci iz daljine Onića, Jurića i Domitrovića nisu bili precizni, baš kao i udarci glavom Skrbina, Kosa te Kolarića. Mraclin nikako nije uspio zabiti gol, sve do 85. minute kada se u velikoj prilici nalazi Kolarić, gađa suprotni kut domaćeg vratara, promašuje gol, na drugoj stativi loptu zakucava Petravić, no pomoćni sudac Merkaš opravdano poništava pogodak zbog zaleđa.

Mraclin je pokušavao i dalje, te na kraju uspio u 90. minuti iz slobodnog udarca. Ivan Kos pogađa s nekih 20 metara poluvisokim udarcem kroz zid u suprotni kut domaćeg vratara.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 16. KOLO
NK BUNA – NK MRACLIN 2:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Starčević (20), 2:0 Huđber (36-11m), 2:1 Skrbin (41), 2:2 I. Kos (90)
NK BUNA: F. Rak, J. Rak, M. Rovišan, Mrkonjić (od 90. Mikulin), M. Rak, Cavrić (od 46. Rebić), Starčević (od 65. F. Huđber), I. Rak, J. Rovišan (od 82. Lučan), Čičak (od 62. Nakić). TRENER: Boris Konjević
NK MRACLIN: Marić, Petravić, Domitrović, Onić, Augustić (od 70. Cvetnić), Jurić, I. Kos, Kapović, M. Kos, Skrbi, Kolarić. TRENER: Marko Pancirov