Modrić pogotkom zapečatio Realovu pobjedu u ‘El Clasicu’

Pobjedu "kraljevskog kluba" zapečatio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić lijepim pogotkom u 90. minuti
Hrvatska ugostila Francusku u Ligi nacija Sanjin Strukić/PIXSELL

Nogometaši madridskog Reala slavili su u najvećoj utakmici španjolskog nogometa svladavši u subotu Barcelonu na Camp Nou s 3:1. Strijelci za Real bili su Federico Valverde (5), Sergio Ramos (63-11m) i Luka Modrić (90), a za Barcelonu Anssu Fati (8).

Pobjedu “kraljevskog kluba” zapečatio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić lijepim pogotkom u 90. minuti. Vratar Barcelone Neto se u završnici utakmice našao na “streljani”, ali je sjajnim obranama, dvaput Kroosu i jednom Ramosu, zadržao Barcelonu u igri za moguće izjednačenje.

No, u 90. minuti je i domaći vratar bio nemoćan protiv Luke Modrića koji je u igru ušao u 69. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije je izbacio u priliku Juniora Viniciusa, ali ga je onemogućio Neto padom u noge. No, lopta je preko Casemira opet došla do Modrića koji je na rubu kaznenog prostora dvaput ‘vagao’ i prošao domaćeg vratara te s 12 metara poslao loptu u mrežu između dvojice Barceloninih nogometaša za 21. trijumf Reala u dvobojima s najljućim suparnikom odigranim u Barceloni.