Mladostaši žele obraniti dvostruku krunu

Ovog vikenda, na stadionu zagrebačke Mladosti uza Savu, održava se završnica Prvenstva Hrvatske u hokeju na travi u kojem nastupaju najbolja četiri kluba u obje konkurencije. Naslove  brane hokejašice i hokejaši Mladosti. Dok će  igračice kluba sa Save pokušati doći do sedmog naslova prvakinja Hrvatske, njihove kolege žele doći do 15. naslova. Polufinala igraju se u subotu, a dan kasnije su utakmice za treća mjesta i finala.

Mladostašice su u osnovnom dijelu prvenstva bile uvjerljive, ostvarivši maksimalan učinak i u polufinalu ne bi trebale imati problema protiv Trešnjevke. Drugo polufinale, između Zrinjevca i Zeline, trebao bi biti mnogo zanimljiviji. Zagrepčanke, drugoplasirane u ligaškom dijelu, očekuje dvoboj protiv mladih Zelinčanki koje su nedavno osvojile Kup Hrvatske, pobijedivši igračice Mladosti.

Kod hokejaša će biti još neizvjesnije u polufinalnim utakmicama. Zelina, najbolja u ligaškom dijelu, želi vratiti naslov u Prigorje nakon 2016. godine, a prva prepreka im je talentirana Concordia 1906, dok će branitelji naslova odmjeriti snage s Trešnjevkom, koja je u osnovnom dijelu sezone završila samo s bodom manje od Mladosti.

Raspored, polufinala – subota: žene: Zrinjevac – Zelina (13 sati), muškarci: Mladost – Trešnjevka (15), žene: Mladost – Zelina, muškarci: Zelina – Concordia 1906.

Nedjelja: 13 sati – za 3. mjesto žene, 15 – za 3. mjesto muškarci, 17 – finale žene, 19 – finale muškarci.