Mladi Vatreni u sudačkoj nadoknadi ostali bez pobjede i možebitnog odlaska na EURO

Hrvatska je izgubila u Norveškoj iako je do 91. minute vodila s 2-1 i bila na pragu izravnog plasmana, da bi potom u sudačkoj nadoknadi primila dva gola i vjerojatno izgubila prvo mjesto u skupini
luka sučić Igor Kralj/PIXSELL

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija U21 izgubila je u dvoboju skupine A kvalifikacija za EURO u Dramennu od Norveške s 3:2, primivši dva gola u sudačkoj nadoknadi i time umanjila svoje šanse za plasman u završnicu. Golove za Hrvatsku zabili su Luka Sučić i Roko Šimić, a za Norvežane Erik Botheim, Jesper Daland i Jorgen Larsen.

Hrvatska je izgubila u Norveškoj iako je do 91. minute vodila s 2-1 i bila na pragu izravnog plasmana, da bi potom u sudačkoj nadoknadi primila dva gola i vjerojatno izgubila prvo mjesto u skupini. Dokraja kvalifikacija Hrvatska gostuje u Estoniji, a Norveška gostuje kod Finske i kod kuće dočekuje Azerbajdžan. U slučaju dvije norveške pobjede, Hrvatska će biti druga u skupini i morat će u baraž.

Mladi Vatreni su poveli u 5. minuti, kada je Kačavenda proigrao Sučića, a igrač RB Salzburga lako pogađa mrežu. Samo tri minute kasnije Larsen pogađa gredu, a bolju igru Norvežani materijaliziraju u 37. minuti kada Botheim u padu glavom donosi izjednačenje.

U drugom dijelu Norvežani su nastavili s dominacijom, no Hrvatska je u 80. minuti stigla do novog vodstva. Sučić je pronašao u šesnaestercu domaćih Roka Šimića, a on se oslobodio braniča i pogodio za 2-1.

U 86. minuti vratar Kotarski brani opasan šut Arstada, a hrvatska obrana ipak nije izdržala jer je u prvoj minuti sudačke nadoknade Norveška poravnala. Nakon ubačaja s kuta Daland je bio najviši i udarcem glavom spriječio da Hrvatska već u ovoj utakmici osigura EURO, a u petoj minuti nadoknade Larsen ostaje neobjašnjivo sam i u gužvi gura loptu u mrežu za veliki preokret i pobjedu Norveške.