Mladi Vatreni i dalje maksimalni

U Varaždinu je "pala" Norveška
Hrvatska U21 reprezentacija u Varaždinu u kvalifikacijama za EP igra protiv Norveške Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Hrvatska mlada nogometna reprezentacija u svom je trećem nastupu u skupini A u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se 2023. godine održati u Gruziji i Rumunjskoj ostvarila i treću pobjedu svladavši u Varaždinu Norvešku s 3-2. Strijelci za Hrvatsku bili su Roko Šimić (2), Luka Sučić (16) i Mario Vušković (56), dok su pogotke za Norvešku postigli Sebastian Sebulolsen (54) i Emil Ceide (58).

Dvoboj u Varaždinu odlično je počeo za Hrvatsku koja je nakon samo 15-ak minuta imala prednost od 2-0, a oba gola je postigla nakon prekida. Već u 2. minuti Sučić je uputio odličan ubačaj s desne strane iz slobodnog udarca, a u gužvi koja je uslijedila najspretniji je bio Šimić koji je do lopte stigao tik ispred vratara Klaessona te ju poslao u mrežu. U 16. minuti Hrvatska je izborila udarac iz kuta kojega je izveo Palaversa, on je poslao prizemnu loptu prema Marinu na rubu kaznenog prostora, no ovaj ju je preskočio i ostavio na udarac Sučiću. Na putu prema golu lopta je pogodila Josipa Šutala i prevarila Klaessona, no pogodak je ipak pripisan Sučiću.

Od 54. do 58. minute viđena su čak tri pogotka, Norvežani su dva puta bili precizni s distance, no između ta dva udarca smjestio se i lijep pogodak Vuškovića glavom. Norvešku je u igru vratio desni branič Sebulolsen koji se ubacio u napad i preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora u suprotni kut svladao Pandura. Ipak, samo dvije minute potom Hrvatska je i treći put poentirala nakon prekida, korner je izveo Sučić, a Vušković pravovremeno utrčao na prvoj vratnici te glavom zatresao mrežu.

Nažalost, tih 3-1 vrijedilo je manje od dvije minute. Igrač koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena Ceide prihvatio je loptu na 30-ak metara od hrvatskih vrata, povukao kojih 10 metara i zatim precizno nanišanio donji lijevi kut nemoćnog Pandura. Do kraja dvoboja izabranici Igora Bišćana uspjeli su sačuvati minimalnu prednost i zadržati stopostotni učinak u ovim kvalifikacijama, dok je Norveška ispustila prve bodove.