Mirko Marić pogodio za slavlje Osijeka protiv Dinama

U derbiju 22. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Dinamo s 1-0
Osijek: NK Osijek i GNK Dinamo u 22. kolu Prve HNL na stadionu Gradski vrt

U derbiju 22. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Dinamo s 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Mirko Marić iz kaznenog udarca u 77. minuti.

Kazneni udarac skrivio je stoper Dinama Dino Perić koji je neoprezno startao na Marića u svom kaznenom prostoru udarivši ga po petama. Dinamo je u tim trenucima već bio s igračem manje jer je u 67. minuti isključen Dilaver koji je dobio dva žuta kartona.

Zagrebački je sastav utakmicu okončao sa samo osam igrača na terenu jer je pred kraj dvoboja zbog ozljede s terena izašao Perić, a trener Bjelica je ranije iskoristio sve tri izmjene, dok je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade zbog drugog žutog kartona isključen i Stojanović.

Usprkos ovom porazu Dinamo je ostao uvjerljivo vodeći na ljestvici s 53 boda, 12 više od drugog Hajduka, dok je Osijek stigao na treće mjesto s 38 bodova, jednim više od četvrte Rijeke koja od 17.30 sati gostuje kod Gorice.