Minimalan poraz PPD Zagreba u Skoplju

Bila je to tvrda i čvrsta utakmica s malo golova u kojoj je hrvatski prvak propustio priliku ostvariti pozitivan rezultat
PPD Zagreb i Tatran Prešov igraju 1. kolo SEHA-Gazprom lige Sanjin Strukic/PIXSELL

U susretu 12. kola rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Skoplju izgubio od Vardara 20:19 upisavši sedmi poraz u skupini. Bila je to tvrda i čvrsta utakmica s malo golova u kojoj je hrvatski prvak propustio priliku ostvariti pozitivan rezultat.

PPD Zagreb je dobro ušao u susret i u prvih 15 minuta držao je pogodak prednosti. Nažalost, u završnici prvog dijela uslijedila je kriza i Vardar je od minus jedan okrenuo u plus tri (9-6). Zagreb je do kraja poluvremena smanjio na 11-9.

Hrvatski prvak je u 30. minuti poveo 15-14, a pri vodstvu 17-16 imao i dva napada za +2. Nažalost, gosti su propustili svoje prilike, a Vardar je serijom 4-0 okrenuo rezultat u vodstvo 20-17 dvije minute prije kraja.

PPD je uspio smanjiti na gol zostatka 30 sekundi prije kraja, a potom i “ukrasti” loptu za zadnji napad. Domaća obrana je napad zaistavila prekršajem nakon čega je isteklo vrijeme. Filip Vistorop je po isteku vremena pokušao nemoguće, pogoditi iz deveterca, no nije uspio probiti domaći zid.

Vardar su do pobjede predvodili Guy Nyokas Zalamou i Filip Taleski s po četiri gola, dok su kod Zagreba najefikasniji bili Csaba Leimeter s četiri, te Sandro Obranović i Ivan Čupić s po tri gola.